تبدیل Psd به HTML و Css

طراحی سایت شامل مراحلی است که یکی از مهمترین مراحل در فرآیند طراحی وب، تبدیل فایل PSD شما به فرمت HTML و Css است. این آموزش روش‌های مختلف را بررسی می‌کند تا به شما کمک کند فرآیند تبدیل را به طور مؤثر اداره کنید.

قبل از اینکه سفر خود را برای تبدیل PSD به HTML و Css آغاز کنید، ابتدا باید درک روشنی از برخی از اصول اولیه داشته باشید. برای شروع ابتدا باید بدانید که اصطلاحات PSD و HTML به چه معنا هستند.

PSD دقیقا چیست؟

PSD مخفف PhotoShop Document است. PhotoShop یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ویرایش تصاویر است. می‌توانید عکس‌ها را ویرایش کنید، طرح‌هایی را با استفاده از رویکرد لایه‌ای ایجاد کنید و طرح‌ها را در قالب‌های مختلف ثبت شده ذخیره کنید.

فرمت فایل پیش فرض فتوشاپ .psd است. طراحان وب ترجیح می دهند ابتدا طرح های خود را در فتوشاپ ایجاد کنند و سپس آن را به فرمت HTML تبدیل کنند. بسیاری از مواقع، طراحان خودشان کارهای تبدیل را انجام نمی دهند، بلکه این کار توسط کارشناسان کدنویسی انجام می شود.

تبدیل psd به html و css

HTML چیست؟

HTML مخفف Hyper Text Markup Language است. این یک زبان برنامه نویسی محبوب است که با استفاده از آن صفحات وب ایجاد می شوند. این زبان برنامه نویسی از برچسب های از پیش تعیین شده استفاده می کند. اگر می خواهید فایل PSD خود را به HTML تبدیل کنید، باید با تگ های HTML آشنا شوید. نسخه‌های مختلفی از HTML وجود دارد و زمانی که می‌خواهید فایل‌های طراحی خود را به HTML تبدیل کنید، باید از آخرین نسخه HTML برای اطمینان از بالاترین سطح سازگاری ممکن استفاده کنید. آخرین نسخه HTML در حال حاضر HTML5 است.

طراحی وب یک فرآیند خلاقانه است و اگر بخواهید مستقیماً برنامه نویسی را شروع کنید، ممکن است خلاقیت و جذابیت زیبایی را در این فرآیند از دست بدهید. علاوه بر این، زمانی که یک نمایش گرافیکی از طرح ندارید، دیدن اینکه به کجا می‌روید دشوار است.

چرا ما مستقیماً صفحه را بصورت HTML کد نمی کنیم؟

این یکی از سوالات متداول در رابطه با تبدیل PSD به HTML است. چرا ما یک فایل PSD ایجاد می کنیم و سپس تمام زحمت آن را می کشیم تا آن را به قطعات کوچک تقسیم کنیم و فقط آنها را در HTML بازسازی کنیم؟

هنگامی که شما نمایش گرافیکی طرح را دارید، کار با کدها نسبتاً ساده تر است. یکی دیگر از عواملی که در اینجا باید در نظر گرفته شود این است که به عنوان یک طراح، آزادی بسیار بیشتری با PhotoShop دارید تا خلاقیت خود را رها کنید. اگر می‌خواهید طرح‌های خلاقانه‌ای برای وب‌سایت خود داشته باشید، بهتر است به جای اینکه مستقیماً به قطار برنامه‌نویسی بروید، با PhotoShop کار کنید.

علاوه بر این، آزمایش طرح‌های رنگی مختلف در فتوشاپ آسان‌تر است. همچنین می‌توانید نحوه تعامل عناصر طراحی مختلف با یکدیگر را در PhotoShop در مقایسه با کدنویسی مستقیم صفحات خود آزمایش کنید. در واقع با ایجاد سند PhotoShop طرح خود قبل از ایجاد نسخه HTML در زمان صرفه جویی خواهید کرد.

علاوه بر این، جلوه های ویژه خاصی را نمی توان تنها با استفاده از کدنویسی ایجاد کرد. از طرف دیگر، PhotoShop به شما امکان دسترسی به ابزارهای پیشرفته را می دهد. با استفاده از این ابزارهای طراحی و گرافیکی، می‌توانید نتایج خیره‌کننده‌ای ایجاد کنید، که سپس می‌توانند به عنوان تصاویر به صفحه HTML شما منتقل شوند.

فقط محتوای متنی در فایل HTML ایجاد می شود. تمام جنبه های گرافیکی دیگر وب سایت شما زمانی که در فرمت PSD ایجاد می شوند به بهترین شکل به نظر می رسند.

تبدیل psd

روش های مختلف برای تبدیل PSD به HTML

هنگامی که می خواهید طرح های خود را در قالب PSD به HTML تبدیل کنید، گزینه های مختلفی وجود دارد. به معری برخی از
آنها میپردازیم:

کدنویسی دستی

اگر شما فردی هستید که از کمی کدنویسی ابایی ندارید، می توانید خودتان صفحه HTML را کدنویسی کنید. بله، این اولین رویکرد است. این، البته، برخی از مهارت های فنی را از شما می طلبد. حتی اگر با کدنویسی HTML آشنا نیستید، باید آماده باشید تا حداقل تگ‌های HTML اولیه را کاوش کرده و یاد بگیرید تا بتوانید کار تبدیل خود را انجام دهید.

ابزارهای خودکار

اگر فکر می کنید که نمیتوانید با کدنویسی دست و پنجه نرم کنید یا زمان لازم برای تسلط بر کدنویسی HTML را ندارید، می توانید به ابزارهای تبدیل خودکار PSD به HTML مراجعه کنید. اگرچه چنین ابزارهای تبدیلی کار نسبتاً خوبی انجام می دهند، نمی توانید در اینجا انتظار تبدیل کامل هر پیکسل را داشته باشید. اگر برایتان مهم نیست که کیفیت را به خطر بیندازید، ابزار تبدیل خودکار PSD را امتحان کنید.

کمک گرفتن از یک شرکت تبدیل PSD

ساده ترین راه خارج شدن از پیچیدگی های تبدیل PSD، استخدام یک ارائه دهنده خدمات تبدیل PSD به HTML و Css است. به دنبال یک شرکت تبدیل PSD مناسب باشید تا فایل PSD خود را برای انجام یک تبدیل بی عیب به آن بسپارید. خروجی در اینجا به تجربه کارشناس کدنویسی بستگی دارد. بنابراین، باید بهترین شرکت تبدیل PSD را برای رسیدگی به نیازهای خود انتخاب کنید. صرف نظر کردن و تلاش برای کاهش جزئیات بر کیفیت وب سایت شما تأثیر می گذارد و بنابراین باید از آنها اجتناب شود.

 

ٌWeb Design PSD

شروع تبدیل PSD به HTML

فرض در اینجا این است که شما قبلا طرح خود را در قالب PSD دارید. قبل از شروع فرآیند تبدیل، باید طرح را نهایی کنید. ایجاد تغییرات در طرح خود پس از شروع فرآیند تبدیل، تنها کار انجام شده را دو برابر می کند. بنابراین، تمام اصلاحات دقیقی که می‌خواهید انجام دهید، باید قبل از شروع تلاش‌های تبدیل تکمیل شوند.

در صورتی که در حال طراحی وب سایت برای مشتری خود هستید، ابتدا قبل از شروع تبدیل، تأیید طرح را از مشتری خود دریافت کنید تا بتوانید از انجام مجدد کارهای غیر ضروری خود صرفه جویی کنید. تبدیل PSD به HTML فرآیندی زمان بر است. بنابراین، برنامه ریزی دقیق برای جلوگیری از اتلاف وقت بسیار مهم است.

برش لایه های PSD

فایل PSD که ساخته اید و از چندین لایه تشکیل شده است باید برش داده شود. برش یک اصطلاح فنی است که برای اشاره به تقسیم یک تصویر بزرگ به چندین تصویر کوچک استفاده می شود. یکی از مزایای استفاده از نسخه برش‌شده PSD در صفحه HTML این است که به بارگذاری سریع‌تر صفحات کمک می‌کند. اگر قرار است کل فایل PSD یک فایل تصویری باشد، زمان زیادی طول می کشد تا صفحه بارگذاری شود، که به نوبه خود می تواند بر کیفیت تجربه کاربر تأثیر بگذارد. برای برش تصویر خود، از ابزار برش موجود در فتوشاپ استفاده کنید.

سه نوع گزینه برش در فتوشاپ برای شکستن صفحه وب شما به قطعات کوچک وجود دارد که عبارتند از Normal، Fixed Aspect Ratio و Fixed Size. اگر از گزینه Normal برای برش فایل PSD خود استفاده می کنید، با کشیدن خطوط نشانگر برش،قسمتی از تصویر انتخاب و بریده می شود.

برش نسبت تصویر ثابت به شما امکان می دهد اندازه مورد نیاز را ایجاد کنید که به موجب آن قسمت های برش شده بر اساس ارقامی که شما وارد می کنید تغییر می کند. به عنوان مثال، اگر می خواهید عرض تصویر برش خورده را سه برابر کنید، کافی است برای فیلد مربوط به عرض عدد 3 و برای ارتفاع عدد 1 را در فیلد وارد کنید.

در صورتی که می خواهید تمام برش ها دارای ارتفاع و عرض خاصی باشند، سپس “اندازه ثابت” را انتخاب کنید. در اینجا باید اندازه های مورد نیاز را در مقادیر پیکسل وارد کنید.

راه آسان دیگر برای برش PSD، افزودن راهنما به تصویر و استفاده از گزینه “Slices from Guides” در ابزار Slice است. هنگامی که از این گزینه استفاده می کنید، فایل به طور خودکار طبق راهنماها تکه تکه می شود. به یاد داشته باشید، با استفاده از گزینه “برش ها از راهنماها”، تمام اقدامات قبلی برش باطل خواهند شد.

پس از برش فایل PSD، مطمئن شوید که نسخه برش داده شده را ذخیره کرده اید. به فایل بروید و با استفاده از گزینه “Save For The Web” آن را ذخیره کنید. این تصاویر را در دایرکتوری “تصاویر” که قبلا ایجاد کرده اید ذخیره کنید.

دایرکتوری های مورد نیاز را ایجاد کنید
ایجاد دایرکتوری های مورد نیاز در دستگاه محلی خود همیشه یک تمرین خوب است تا بتوانید به روشی سازماندهی شده ادامه دهید. منظور از دایکتوری مسیر های ذخیره سازی فایل های مختلف یا به عبارتی پوشه ها هستند. موارد زیر دایرکتوری هایی هستند که باید در سیستم خود ایجاد کنید.

  • پوشه اصلی با نام وب سایت یا هر نام ترجیحی دیگری که در مرحله بعد به راحتی می توانید آن را تشخیص دهید.
  • یک پوشه برای تصاویر زیر پوشه اصلی و نام آن را “تصاویر” بگذارید. این جایی است که تمام تصاویری که برای وب سایت خود استفاده خواهید کرد باید ذخیره شوند.
  • پوشه ای برای فایل CSS یا به عبارتی برای چینش موارد در کنار هم. نام این پوشه را “styles” بگذارید.

نکات تبدیل psd به HTML

نکات مهم پیرامون تبدیل PSD به HTML و CSS

در اینجا چند فاکتور مهم وجود دارد که باید هنگام تلاش برای تبدیل فایل PSD خود به HTML و Css به خاطر بسپارید. همه این عوامل در ابتدا بسیار زیاد به نظر می رسند، به خصوص زمانی که شما تازه وارد تبدیل PSD می شوید، اما با شروع به دست آوردن تجربه، همه این عوامل به طور طبیعی برای شما ظاهر می شوند. با این حال، هیچ راه آسان تری وجود ندارد جز اینکه از جاده‌ای که کمتر با آن آشنایی دارید عبور کنیدو با تلاش‌های مداوم، بر هنر تبدیل PSD تسلط پیدا کنید.

  • اولین زمینه مهمی که شایسته توجه شماست، استفاده از DOCTYPE صحیح است. اعلام اشتباه DOCTYPE منجر به مشکلات نمایش صفحه وب شما می شود. باید به مرورگرها بگویید که از چه نوع کدنویسی HTML در اینجا استفاده کرده اید تا بدانند فایل شما را به درستی نمایش می دهند.
  • آیا عادت دارید که برچسب ها را باز بگذارید؟ شما باید با دقت تمام کدگذاری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هر برچسبی که باز کرده اید با تگ بسته مربوطه بسته شده است.
  • از هیچ کاراکتر خاصی در کدهای خود استفاده نکنید. موتورهای جستجو در مورد کاراکترهای خاص ضعف دارند و ممکن است در تجزیه و تحلیل صفحه شما با مشکلاتی مواجه شوند که کدنویسی شما پر از کاراکترهای خاص است.
  • اندازه فایل تمام تصاویر برش داده شده را بررسی کنید. اندازه فایل ها را در حد معقول نگه دارید. اگر فایل ها بیش از حد بزرگ باشند، بارگذاری صفحات وب بیشتر طول می کشد. در حین برش PSD باید کمی فکر کنید تا تصاویر به طور نامحسوس بریده نشوند و در عین حال ملاحظات اندازه نادیده گرفته نشوند. به طور مشابه، سبک نگه داشتن فایل HTML نیز به همان اندازه مهم است. چه زمانی فایل HTML سنگین می شود؟ هنگامی که صفحه خود را با کدهای غیر ضروری و تگ های CSS درون خطی بارگذاری می کنید، احتمالاً فایل HTML خود را بزرگ می کنید. اجتناب از CSS درون خطی یکی از بهترین روش ها در تبدیل PSD به HTML است. این چیزی است که می توانید با استفاده از شیوه های CSS خارجی خوب بر آن غلبه کنید.
  • از بی حالی در کدنویسی خود بپرهیزید. از نام‌های کلاسی که به‌خوبی فکر شده‌اند استفاده کنید که در مراحل بعدی که نیاز به ویرایش CSS دارید، به راحتی بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید. برای هر تصویری که اضافه می‌کنید، ویژگی «alt» را اضافه کنید. اگر از رویکرد کدنویسی تنبل استفاده می کنید، احتمالاً ویژگی های alt را از دست خواهید داد. ویژگی‌های Alt مهم هستند زیرا به دلایلی اگر تصاویر آنطور که باید بارگذاری نشوند، ویژگی‌های alt شما روز را برای شما حفظ می‌کنند.
  • از یک قرارداد نامگذاری استاندارد برای فایل های خود استفاده کنید. ایده در اینجا این است که شما آنها را به طور تصادفی مانند pic1، pic2، right1، right2 و غیره نامگذاری نکنید تا نه تنها به شما در درک فوری محتویات فایل ها کمک کنند، بلکه برای موتور جستجو نیز مناسب باشند. در اینجا نیز مهم است که از انواع کاراکترهای خاص در نام فایل خودداری کنید.
  • همیشه از فونت های استاندارد استفاده کنید. اگر فونت‌هایی که استفاده کرده‌اید در رایانه رندر کاربر موجود نباشد، استفاده از فونت‌های غیرمعمول ممکن است بر یکپارچگی طراحی صفحه وب شما تأثیر بگذارد.

در پایان بد نیست این نکته را خدمت شما عرض کنیم که اگر نیاز به دیدن آموزش های بیشتری در موضوع طراحی سایت دارید، به سایت فرادرس سری بزنید. این سایت چندین آموزش مرتبط با طراحی سایت و فتوشاپ را تهیه و منتشر کرده است.

همچنین میتوانید از آموزش رایگان فتوشاپ موجود بر روی سایت استفاده کنید.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *