نحوه درگ کردن (Drag) یا کشیدن فایل به درون پوشه یا درایو یا برنامه در سیستم عامل ویندوز 7 سون

نحوه درگ کردن یا کشیدن فایل به درون پوشه یا درایو یا برنامه (Drag) یا کشیدن فایل به درون پوشه یا درایو یا برنامه در سیستم عامل ویندوز 7 سون

جهت استفاده از عملکرد Drag (کشیدن) لازم است ابتدا فایل های مورد نظر را انتخاب نماییم و کلیک چپ ماوس را بر روی آن بفشاریم و سپس به سمت مکانی که تصمیم به انتقال فایل داریم اشاره گر ماوس را جابه جا کنیم.

F:\win7\فصل4\5\edite\3.png

در نمونه بالا چون انتقال تصویر به درون پوشه ای در همان مکان می باشد مشاهده می شود عمل Cut (انتقال =Move ) صورت گرفته است.

Drag کردن به درون درایوی خارج از درایو اولیه:

جهت استفاده از عملکرد Drag لازم است ابتدا فایل های مورد نظر را انتخاب نماییم و کلیک چپ ماوس را بر روی آن بفشاریم و سپس به سمت درایو دیگری که تصمیم به کپی کردن فایل در آن داریم اشاره گر ماوس را جابه جا کنیم.

دقت داشته باشیم درایوی که تصمیم به انتقال فایل ها در آن داریم را می توانیم جدا باز کنیم یا میتوانیم از منوی سمت چپ پنجره آن را ابتدا نمایان سازیم و سپس اقدام به عمل Drag نماییم. مشاهده می شود فایلی که با استفاده از عملکرد Drag به درون درایو دیگر انتقال داده شد عملکرد Copy صورت گرفت.

F:\win7\فصل4\5\edite\6.png

مشاهده فایل انتقالی به درون داریو دیگر.

F:\win7\فصل4\5\edite\7.png

همچنین از عملکرد Drag می توانیم برای قرار دادن تصاویر و یا برخی فایل ها به درون سایر برنامه ها مثل اکسل، ورد، پاورپوینت و … استفاده نماییم.

یک دیدگاه درباره “نحوه درگ کردن (Drag) یا کشیدن فایل به درون پوشه یا درایو یا برنامه در سیستم عامل ویندوز 7 سون

  1. در شبکه ایی که کاربران لاگین میکنن به اکتیودایرکتوری آیا میشود برای دسترسی کاربران اینطور تعریف کرد که محتویات داخل پوشه رو نتونن ببینند ولی اگر خواستن فایلی رو درگ کنن به داخل همان پوشه؟

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *