تبدیل خط جدا کننده پاورقی به خط ممتد Footnote Continuation Separator در نرم افزار ورد 2016
خط جداکننده پاورقی خطی هست که در انتهای سند صفحه جاری قرار دارد که به صورت پاره خط می باشد اما خط ممتد خطی است که در همان انتهای سند صفحه جاری ولی به اندازه ای خیلی بیشتر ، خط ممتد از سمت چپ سند تا سمت راست آن کشیده می شود .
اگر بخواهیم خط جدا کننده پاورقی را به خط ممتد تبدیل کنیم لازم است ابتدا از سربرگ View گروه Views بر روی ابزار Draft کلیک کنیم.
با کلیک بر روی ابزار Draft داریم :
سپس از سربرگ References گروه Footnotes بر روی ابزار Show Notes کلیک می کنیم.
با کلیک بر روی ابزار Show Notes کادری در پایین صفحه نمایش داده می شود. که در آن کادر بر روی فلش رو به پایین Footnotes کلیک کرده و از لیست کشوئی آن گزینه Footnote Continuation
Separator را انتخاب کنید.
با انتخاب گزینه Footnote Continuation Separator خطی ممتد در پایین همین گزینه نمایش داده می شود .
با دوبار کلیک کردن بر روی این خط ،خط در حالت انتخاب قرار می گیرد سپس با کلیک راست کردن بر روی آن کادر Shortcut menu برای ما باز می شود و از کادر بر روی Copy کلیک کرده و خط را کپی کنید.
بعد از کپی کردن خط ممتد دوباره بر روی فلش رو پایین Footnotes کلیک کرده سپس از لیست کشوئی موجود گزینه Footnote Separator را انتخاب کنید.
با انتخاب گزینه Footnote Separator خط جداکننده پاورقی در پایین همین متن نمایش داده می شود. که با دوبار کلیک کردن بر روی همین خط و زدن کلید Delete از صفحه کلید این خط حذف می شود .
بعد از حذف خط در همان قسمت کلیک راست کنید سپس از کادر Shortcut menu بر روی Paste کلیک کنید تا خط ممتدی که قبلا کپی کرده بودید در این قسمت قرار گیرد.
با Paste کردن خط، خط جداکننده پاورقی به خط ممتد تغییر می کند.
حال جهت اطمینان از این که این خط تغییر کرده و به ممتد تبدیل شده است لازم است از سربرگ View گروه Views بر روی ابزار Print Layout کلیک کنید.
با کلیک بر روی Print Layout داریم.

یک دیدگاه درباره “تبدیل خط جدا کننده پاورقی به خط ممتد Footnote Continuation Separator در نرم افزار ورد 2016

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *