افزایش تعداد اعشار (Increase Decimal) عدد در اکسل 2016

تغییر محل اعشار در اعداد در اکسل 2016

ما می توانیم با تنظیم محل های که اعشار در عدد قرار می گیرد و اکسل آن ها نمایش می دهد، مقادیر عددی خود را به راحتی بخوانیم و آن ها را تفسیر نماییم. به عنوان مثال، ممکن است بخواهیم مطمئن شویم که تمام مقادیر ریال با دو رقم اعشار نشان داده می شود، در حالی که این مقادیر بدون اعشار راحت تر خوانده می شوند. به طور مشابه، می توانیم نمایش اعشار اعداد را با توجه به نوع مخاطبین خود تنظیم نماییم، با نشان دادن تعداد اعشار های بیشتر دقت در عدد بیشتر می شود اما خواندن آن سخت تر می گردد و با کم تر کردن اعشار ها دقت عدد کمتر خواندن عدد آسان تر می گردد.

افزایش تعداد اعشار (Increase Decimal) عدد در اکسل 2016

در این آموزش رایگان در نرم افزار اکسل 2016 پس از انتخاب سلول یا محدوده ای که می خواهیم تعداد اعشار اعداد آن سلول ها را اضافه نماییم، با ابزار افزایش اعشار (Increase Decimal) که در گروه عدد (Number) از سربرگ خانه (Home) قرار دارد می توانیم تعداد اعشار در اعداد سلول های محدوده را اضافه نماییم.

محدوده ای که می خواهیم تعداد اعشار اعداد آن را افزایش دهیم (از سلول C3 تا سلول C8) را انتخاب می نماییم.

بر روی سربرگ خانه (Home) کلیک می نماییم.

بر روی ابزار افزایش اعشار ( Increase Decimal ) کلیک می نماییم.

اکسل یک اعشار به اعداد محدوده انتخابی (از سلول C3 تا سلول C8) اضافه می نماید و با هر بار دیگر انتخاب کردن این ابزار یک اعشار دیگر به اعداد اضافه می شود.

یک دیدگاه درباره “افزایش تعداد اعشار (Increase Decimal) عدد در اکسل 2016

  1. سلام در نمودارهایم اکسل اعداد را با دو رقم اعشار نشان نمی دهد . در نمودار از طریف فرمت سل قادر به تغییر اعشار نیستم چکار کنم اعدادم را در نمودارها و چارتها اعشاری نشان دهد. سپاسگزارم

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آشنایی با نرم افزار اکسل

آشنایی با نرم افزار اکسل

شاخه: سطح: نوع دوره: متنی
سطرها و ستون ها در اکسل

سطرها و ستون ها در اکسل

شاخه: سطح: نوع دوره: متنی
توابع اکسل

توابع اکسل

شاخه: سطح: نوع دوره: متنی