در درس قبلی با روش های ایجاد اسناد جدید در نرم افزار کورل دراو آشنا شدیم. در این درس میخوایم نحوۀ استفاده از قالبهای آماده یا همون Template ها برای ساخت سند رو با هم تمرین کنیم.
از مزایای استفاده از قالب ها میشه به سرعت بخشی ، در انجام پروژه ها اشاره نمود. به عنوان مثال در نظر بگیرید ، طرف قراردادِ چندین شرکت و سازمان تجاری ، برای طراحی کارت ویزیت و یا بروشور هستید. در این صورت تنها لوگو و مشخصاتِ اونها با هم فرق میکنه ولی در بسیاری موارد ، از قبیل اندازۀ کارتِ ویزیت و یا محلِ قرار گرفتنِ لوگو و یا آدرس و تلفن شرکت به هم شبیه هستند. پس اگه این موارد رو به صورتِ قالب ذخیره کنید ، به روندِ اجرای پروژه سرعت بخشیده و در وقتِ خود نیز صرفه جویی کردین ، و از همه مهمتر با انجامِ سریعترِ پروژه میتونین رضایتِ افرادِ طرف قراردادِ خودتون رو جلب کنید.
وقتی که در صفحۀ خوش آمدگویی نرم افزار هستین. در تبِ Get Started با کلیک بر روی گزینۀ New From Template ، پنجره ای حاوی قالب های آماده باز میشه. که می تونین با استفاده از ، اون سند جدیدی رو ایجاد کنین.
همون طور که می بینین ، لیست قالبها به صورت گروهبندی شده ، در سمت چپِ پنجره ، و تصویر اونها در وسط پنجره ، قابل مشاهدست. البته نحوۀ نمایش قالب ها رو میتونین در سمت چپ پنجره در قسمت Filter ، با کلیک بر روی View by تنظیم کنین.
بطور پیش فرض با انتخاب هر کدوم از موضوعاتِ قالب ها ، در سمت چپ پنجره ، تمام قالب های آنلاین و محلیِ مرتبط با اون موضوع ، در وسط پنجره نمایش داده میشه. شما می تونین با انتخاب Local یا Online ، فقط قالب های محلی و یا فقط قالب های آنلاین رو مشاهده کنین. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از قالبهای آنلاین باید در سایت CorelDraw.com عضو شده و نرم افزارتون رو Sign in کرده باشید. اندازۀ نمایشِ قالب ها رو ، میتونین با پیمایش نوار بزرگنمایی ، به اندازۀ دلخواه تنظیم کنین.
با انتخاب هر کدوم از قالبها می تونین توضیحاتِ طراحِ قالب رو در سمتِ راستِ پنجره ، قسمت Designer Notes ، و جزئیات قالب رو در پایین پنجره ، قسمتِ Template Details ، مشاهده کنین.
با انتخاب هر کدوم از قالب ها و کلیک بر روی دکمۀ Open ، سند جدیدی بر اساسِ قالبِ انتخاب شده ، ایجاد می شه که برای تطبیق با نیازهاتون کافیه اون رو ویرایش کنید.
اما گاهی اوقات شما می خواین از قالبی به غیر از قالبهای موجود در خود نرم افزار استفاده کنین. برای این منظور شما می تونین روی دکمه Browse کلیک کرده و با رفتن به آدرسی که قالب در اونجا قرار داره ، اون رو انتخاب کنین.
در این درس نحوۀ استفاده از قالب های آماده برای انجامِ سریعترِ پروژه ها رو یاد گرفتیم.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *