هنگامی که برای اولین بار نرم افزار CorelDraw را اجرا می کنین. اولین صفحه ای که می بینید ، صفحۀ Welcome Screen یا همون صفحۀ خوش آمدگوییِ برنامست. اگه از نسخه های قبلیِ کورل استفاده کرده باشین ، حتما با این صفحه آشنایی دارین. اما اگه بتازگی کار با این نرم افزار رو شروع کردین اصلا نگران نباشید ، چرا که ما بصورت گام به گام تمام بخش های این صفحه رو تشریح می کنیم.
صفحه خوش آمدگویی ، تب های مختلفی داره ، که در سمت چپ تصویر قابل مشاهِدَست. و با کلیک بر روی علامتِ فِلِش ، در سمت چپ بالای صفحه ، می تونین اون رو مخفی کرده و یا نمایش بدین.
اولین مورد ، تبِ Get Started هستش. از این تب برای ایجاد یه سند جدید ، استفاده از قالب های آمادۀ کورل ، کار ، بر روی پروژه هایی که اخیراً باز کردین و یا باز نمودن دیگر فایل های برنامۀ کورل استفاده می کنیم.
تب بعدی Workspace اِ ، با استفاده از اون می تونین محیط کاریِ مناسب خودتون رو انتخاب کنین. با بُردن ماوس بر روی نام هر یک از این محیط های کاری ، توضیحاتِ مربوط به اون در سمت راست صفحه مشاهده میشه. ما در این مجموعه آموزش ، از محیط کاریِ کلاسیک (Classic) استفاده می کنیم ، چون شباهت بسیار زیادی با محیط کاربری نسخه X6 نرم افزار CorelDraw داره و کاربران نسخه های قبلیِ کورل با اون راحت ترند.
What’s New موردِ بعدیه. در این تب با ویژگی های جدید این نسخه از نرم افزار و تغییراتی که در اون ایجاد شده آشنا می شیم. با کلیک بر روی هر کدوم از گزینه های لیست شده در این تب ، میتونین توضیحات مربوط به اون رو در سمت راست صفحه ببینید.
چهارمین تب Need Help? اِ. این تب برای کمک به کاربران ، و راهنمایی اونها در استفاده از CorelDraw طراحی شده.
مورد بعدی Gallery هستش. که در اون نمونه کارهای انجام شده به کمک نرم افزار کورل دراو ، رو مشاهده می کنین. با کلیک بر روی هر کدوم از این تصاویر ، اونها در اندازه بزرگتر ، و در سمت راست صفحه به نمایش در میان. همچنین اطلاعات مربوط به طراح و یا آدرس سایت مرجع ، در پایین تصویرِ بزرگنمایی شده ، دیده میشه.
با ورود به تب Updates ، میشه از آخرین اخبار و بروزرسانی های این نرم افزار مطلع شد.
تب CorelDraw.com ، برای ارتباط با سایر کاربران نرم افزار کورل دراو ، و تبادل اطلاعات و تجربیات با اونها استفاده میشه.
آخرین تبِ موجود در صفحۀ Welcome Screen ، Membership & Subscription هستش. که برای عضویت و خرید اشتراک نرم افزار به کار میره. شما با عضویت و خرید اشتراک ، می تونین آپدیت های نرم افزار رو دریافت کرده و از آخرین تغییرات بوجود اومده در نرم افزار مطلع بشین. همچنین در این بخش می تونین نرم افزارِ خودتون رو از نسخۀ محدود یا Trial به نسخه کامل ارتقاء بِدید.
یکی از امکاناتی که در صفحۀ خوش آمدگوییِ نرم افزارِ کورل تعبیه شده ، تنظیم بزرگنماییِ متونِ صفحست. که در گوشۀ بالا سمتِ راستِ صفحه می بینیدِش. با کلیک روی این آیکن ، نوشته های موجود در صفحه بزرگتر شده و با کلیک بر روی این آیکن نوشته های صفحه ، کوچک می شوند.
برای عدم نمایش صفحۀ خوش آمدگویی در هر بار استفاده از CorelDraw ، تیک گزینه Always show the Welcome Screen at launch رو ، که در پایین صفحه قرار داره بردارین.
در این درس صفحۀ خوش آمد گوییِ برنامۀ کورل رو بطور کامل شناختیم.

یک دیدگاه درباره “آشنایی با صفحه خوش آمدگویی نرم افزار کورل دراو (CorelDraw)

  1. سلام! ببخشید میخواستم ویدئو رو دانلود کنم اما نمیشه!! هر کار میکنمامکان دانلود نیست! save link as رو که میزنم بعد انتخاب محل ذخیره میزنه network error!! چیکار کنم واقعا لازم دارم! ممنون میشم کمک کنید

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *