فرمان Color اتوکد
از این فرمان برای تغییر رنگ موضوعات ترسیمی و انتخاب رنگ لایه جاری استفاده می‌شود. این ویژگی جزو، ویژگی‌های عمومی موضوع می‌باشد.
روش‌های اجرای فرمان Color اتوکد
با فشردن کلید Esc، خط فرمان را خالی می‌کنیم.
روش ‌اول: از طریق نوار منوی بازشوی Format
روی نوار ‌منوی بازشوی Format کلیک چپ می‌کنیم، یک منوی آبشاری شامل لیستی از فرمان‌ها‌ باز می‌شود.‌ روی فرمان Color کلیک چپ می‌کنیم. پس از اجرای فرمان، کادر محاوره‌ای Color‌Select ظاهر می‌شود.
روش ‌دوم: از طریق نوار ‌ابزار Properties
در نوار ابزار Properties، از لیست بازشوی Color Control، رنگ مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. با کلیک چپ کردن روی گزینه Select Color از لیست بازشوی، کادر محاوره‌ای Color‌Select ظاهر می‌شود.
روش ‌سوم: از طریق خط ‌فرمان (Command Line)‌
حروف COLرا که معرف فرمان Color می‌باشد را در خط ‌فرمان در قسمت Type a command تایپ کرده، یک فهرست پیشنهادی شامل لیستی از فرمان‌هایی که با حروف COLشروع می‌شوند، ظاهر می‌گردد سپس کلید Enter را می‌فشاریم. پس از اجرای فرمان، کادر محاوره ای Color Select‌ ظاهر می‌شود.
روش ‌چهارم: از طریق نوار‌ ریبون (Ribbon)
در نوار‌ ریبون، روی سربرگ Homeکلیک ‌چپ کرده تا فعال گردد، سپس در پانل Properties از لیست بازشوی ‌Object Color، رنگ مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. با کلیک چپ کردن روی گزینه More Colors از لیست بازشوی، کادر محاوره‌ای Color‌Select ظاهر می‌شود.
کادر محاوره‌ای Select Color اتوکد
پس از اجرای فرمان از طریق نوار منوی بازشوی Format، این کادر ظاهر می‌شود.
علاوه بر این روش با کلیک چپ کردن روی گزینه Color‌Select در لیست بازشوی Color Control در نوار ابزار Properties و یا پانل Properties نیز می توان این کادر را ظاهر کرد.
سربرگ Inbox Color
با استفاده از این سربرگ، می‌توان از بین 256 رنگ موجود، رنگ دلخواه را انتخاب کرد.‌
سربرگ True Color
با استفاده از این سربرگ می‌توان، از بین میلیون‌ها رنگ، رنگ دلخواه را انتخاب کرد.
لیست بازشوی Color model
گزینه HSL
با استفاده از این گزینه می‌توان، رنگ مورد نظر را با کلیک چپ کردن روی صفحه طیف رنگ‌ها انتخاب کرد.
گزینه RGB
با استفاده از این گزینه می‌توان، با ترکیب سه رنگ قرمز، سبز و آبی رنگ مورد نظر را انتخاب کرد و عددی بین صفر تا 256 را برای هر رنگ می‌توان تعریف کرد.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *