از این فرمان برای تغییر شکل و مقیاس نمایش نقاط در صفحه ‌ترسیم استفاده می‌شود. پس از اجرای فرمان، کادر محاوره‌ای Point Style ظاهر می‌شود. در حالت اولیه یک نقطه ریز، شکل پیش‌فرض است.
که می‌توان با کلیک کردن روی اشکال مختلف نقاط، یکی از آن‌ها ‌را انتخاب نمود. این فرمان نقاطی را که از قبل ترسیم شده‌اند و یا بعد از تنظیم نوع نقطه ترسیم خواهند شد را نیز تغییر شکل می‌دهد.
سایز نقاط بر‌اساس دو تنظیم زیر انجام می‌شود.
1-گزینه Set Size Relative to Screen : با انتخاب این گزینه سایز نمایش نقاط به صورت درصدی از سایز صفحه در نظر گرفته می‌شود.
2-گزینه Set Size in Absolute Units : با انتخاب این گزینه سایز نمایش نقاط با توجه به واحد حقیقی تعریف‌ می‌شود.
روش‌های اجرای فرمان‌Point Style
با فشردن کلید Esc از صفحه کلید خط فرمان را خالی می‌کنیم.
روش ‌اول: از طریق نوار منوی بازشوی Format
روی نوار منوی بازشوی Format کلیک چپ می‌کنیم، یک منوی آبشاری شامل لیستی از فرمان‌ها ظاهر می‌شود. روی فرمانPoint Style کلیک چپ می‌کنیم.
روش دوم: از طریق خط فرمان (Command Line)
حروف‌ Ddptype را که معرف فرمان Point Styleمی‌باشد را در خط ‌فرمان، در قسمت Type a command تایپ کرده، سپس کلید Enter را می‌فشاریم.
روش‌ سوم: از طریق نوار‌ ریبون (Ribbon)
در نوار‌ ریبون، روی سربرگ Home کلیک چپ کرده تا فعال گردد، سپس در پانل Utilities روی آیکونPoint Style کلیک چپ می‌کنیم.
متغیر Pdmode‌ تنظیمات نقطه اتوکد
این متغیر برای تنظیم شکل نقاط به ‌کار می‌رود.
متغیر Pdsizeاین متغیر برای تنظیم سایز نقاط به ‌کار می‌رود. اگر عدد وارده بزرگ‌تر از صفر باشد، سایز مطلق معرفی شده ولی اگر عدد وارده کوچکتر از صفر باشد، در واقع درصدی از سایز صفحه تصویر معرفی شده‌ است.

4 دیدگاه درباره “فرمان Point Style تنظیمات نقطه اتوکد 2016

    1. سلام و ادب
      سپاسگذاریم.

      لطفاً با اشتراک گذاری و معرفی این وب سایت آموزش 365 (https://amoozesh365.ir) به دوستانتان، همکاران، دانشجویان، اساتید از طریق شبکه های اجتماعی و معرفی در سایر سایت ها و یا هر روش دیگری، ما را در بهبود، گسترش و تولید آموزش های بیشتر یاری نمایید.

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *